Spring direct naar de hoofdnavigatie of de inhoud
‘Mijn ervaring met het opzetten van meerdere startups heeft me geleerd wat de waarde van IP is.’
Johannes van Melle

Johannes van Melle

  • Hightech & Electronics
  • Europees en Nederlands octrooigemachtigde
  • Partner

Johannes van Melle begon zijn carrière als octrooigemachtigde bij V.O. in 1998 na gewerkt te hebben bij een internet start-up. Als natuurkundige heeft Johannes een breed perspectief op alle aspecten van hightech en in het bijzonder informatica en halfgeleiders, optica, vloeistofsystemen en mechatronica.

Lees verder

Sinds de start in 2006 van het kantoor op de High Tech Campus Eindhoven ligt de focus van Johannes bij research- en startupbedrijven. Hij heeft de levenscyclus van vele start‑ups en spin-outs doorlopen. Met die ervaring heeft hij integraal inzicht verworven in hun specifieke IE-behoeften, waarmee hij hen kan ondersteunen om hun bedrijf te professionaliseren.

Johannes is betrokken bij inbreukzaken, meestal met betrekking tot geheugenbeheer, halfgeleiderlayout en set top box-technologie.

Johannes is hoofdredacteur van de nieuwsbrief IP Leads en Hoofd van de Eindhovense vestiging van V.O. Verder is hij lid van de bestuursraad van V.O.

Werkervaring

  • Octrooigemachtigde, V.O. (1998-heden)
  • Kluwer Research (1993-1998)

Opleiding

  • Mr., Nederlands recht, software en productaansprakelijkheid, Universiteit Utrecht (1993)
  • Drs., Theoretische Natuurkunde, Universiteit Utrecht (1991), deeltjesfysica, Hamiltonian walks en scaling

Publicaties

  • Einerhand M.P.W. and van Melle, J (2004): Patenting of inventions in the field of bio-informatics. In: The new avenues in Bioinformatics, (Seckbach, J and Rubin, E eds), Kluwer Academic Publishers, the Netherlands.
  • Pulse shape analysis of CsI(Ti)-PD signals induced by 6-20 MeV alpha-particals and protons, Nuclear Instruments and Methods in Physics Research A277 (1989-584) (Van Melle, Kamermans et al.).

Talen

  • Nederlands
  • Engels

Bekijk ook deze experts

Bart Jan Niestadt

Bart Jan Niestadt

  • Europees, Nederlands en Belgisch octrooigemachtigde, European Patent Litigator
  • Partner
Meer experts

Nieuws

Ben ik de uitvinder als ik belangrijke experimenten heb uitgevoerd die tot een uitvinding hebben geleid?

Op een octrooiaanvraag (of octrooi) hebben uitvinders in dienst bij een werkgever ten minste het recht om genoemd te worden. In sommige landen, zoals de Verenigde Staten, is er nog een aanvullende reden om de juiste uitvinders te vermelden. Als in zo’n land de verkeerde personen als uitvinder worden genoemd, kan het zijn dat het […]Lees verder

Pas op voor frauduleuze facturen

De afgelopen jaren hebben we in deze nieuwsbrief al vaker gewaarschuwd voor frauduleuze facturen, een fenomeen dat van tijd tot tijd de kop opsteekt.Lees verder

Onrechtmatig octrooi-aanspraak: hoe te voorkomen

De ontwikkeling van nieuwe uitvindingen wordt vaak gekenmerkt door samenwerking tussen verschillende partijen. Het is dan raadzaam om het eigendom van mogelijke uitvindingen al vóór aanvang van de samenwerking vast te leggen in een samenwerkingsovereenkomst, om hevige discussies of zelfs rechtszaken over onrechtmatig eigendom te voorkomen op het moment dat een octrooiaanvraag wordt ingediend of […]Lees verder