Spring direct naar de hoofdnavigatie of de inhoud
‘Octrooien doen er toe.’
Michiel van Rooij

Michiel van Rooij

  • Engineering
  • Europees en Nederlands octrooigemachtigde, European Patent Litigator
  • Partner

Michiel van Rooij trad in 1999 in dienst bij V.O. na zijn studie halfgeleider-nanotechnologie aan de faculteit van toegepaste fysica aan de Technische Universiteit Delft.

Lees verder

Hij heeft ruime ervaring met het opstellen en verdedigen van octrooiaanvragen op terreinen variërend van toegepaste fysica, voedingsmiddelenverwerking en werktuigbouwkunde tot informatietechnologie. Michiel heeft de rechten van zijn cliënten met succes verdedigd in talrijke octrooigeschilprocedures en oppositieprocedures.

Michiel’s cliënten, uiteenlopend van kleine bedrijven tot multinationals, waarderen zijn efficiënte, vlotte manier van werken.

Tussen 2013 en 2021 is Michiel bestuurslid en penningmeester geweest van de Nederlandse Orde van Octrooigemachtigden.

In zijn hoedanigheid van European Patent Litigator, is Michiel bevoegd om als UPC representative op te treden.

Werkervaring

  • Octrooigemachtigde, VO (1999-heden)

Opleiding

  • Ir., Natuurkunde, Technische Universiteit Delft (1999), specialisatie in halfgeleiders nanotechnologie

Talen

  • Engels
  • Nederlands

Bekijk ook deze experts

Annemie Jaeken

Annemie Jaeken

  • Europees, Nederlands en Belgisch octrooigemachtigde, European Patent Litigator
  • Partner
Mohammad Ahmadi Bidakhvidi

Mohammad Ahmadi Bidakhvidi

  • Europees en Nederlands octrooigemachtigde, European Patent Litigator
  • Senior associate
Meer experts

Nieuws

TU Delft Impact Contest 2026

Op donderdag 4 juni vond de spannende finale plaats van de TU Delft Impact Contest, een evenement waaraan V.O. jaarlijks als sponsor deelneemt. Het kantoor jureert in de categorie ‘Ideation’. Verder heeft Henri van Kalkeren de V.O. Patents & Trademarks Award mogen uitreiken aan Biodetect Diapers.Lees verder

Waarom elke ingenieur iets moet weten over patenten

Een stroom aan nieuwe patenten zet Europa in beweging. Het Europees Octrooibureau (EPO) rapporteerde onlangs dat er vorig jaar sprake was van een recordaantal patentaanvragen: 201.974. Die toename is geen toeval, maar het directe gevolg van de opmars van technologieën als kwantum en AI. In een wereld die snel verandert, is aandacht voor intellectueel eigendom […]Lees verder

Award van Managing IP

Op 1 mei werden in Londen door het Britse vakblad Managing IP weer de jaarlijkse prijzen uitgereikt aan IE-kantoren wereldwijd voor hun verdiensten op het gebied van intellectueel eigendom.Lees verder