Spring direct naar de hoofdnavigatie of de inhoud
‘Mijn technische grondigheid en juridisch inzicht zorgen voor sterke octrooien.’
Peter de Lange

Peter de Lange

  • Chemie
  • Europees en Nederlands octrooigemachtigde
  • Senior associate

Peter de Lange studeerde scheikunde aan de Universiteit Utrecht (BSc en MSc, 2011) en daarnaast rechten (LLB en LLM cum laude, 2011). Tijdens zijn studie heeft hij stage gelopen bij het Europees Octrooibureau in München. Hij werkt sinds 2011 bij V.O. en is Nederlands octrooigemachtigde sinds 2014 en Europees octrooigemachtigde sinds 2015.

Lees verder

Peters expertise ligt op het terrein van de chemie, in het bijzonder anorganische chemie, fysische chemie, polymeren, coatings en nanomaterialen. Hij streeft ernaar om voor iedere cliënt en uitvinding een strategie op maat toe te passen. Bij het opstellen van aanvragen hanteert hij vaak een flexibele combinatie van brede claims en specifieke terugvalposities, om de kansen op octrooi sneller duidelijk te krijgen.

Naast het opstellen en verdedigen van octrooiaanvragen in Europa en daarbuiten, is hij regelmatig betrokken bij opposities en beroepsprocedures. Peters aanpak valt op door een up-to-date inzicht in de jurisprudentie en actuele ontwikkelingen zoals het unitair octrooi. Bovendien maakt hij zich graag nieuwe chemische en technologische ontwikkelingen eigen.

Werkervaring

  • Octrooigemachtigde, V.O. (2014-heden)

Opleiding

  • Drs., Chemie, Universiteit Utrecht (2011)
  • Mr., Nederlands Recht, Universiteit Utrecht (2011, cum laude)

Directories

  • Ranked as ‘Notable Practitioner’ (IP Stars, 2022).

Publicaties

  • P. de Lange, ‘The modern problem-solution approach’, epi information, issue 2-2021
  • P. de Lange, ‘Novelty, added subject-matter, and the ‘gold standard’, epi information, issue 4-2020
  • Co-author Visser’s Annotated European Patent Convention ed. 2018, 2019, Kluwer (the only regularly updated authoritative article-by-article commentary in English on the European Patent Convention).
  • Contributor to Visser’s Annotated Patent Convention, the 2018 Edition, previously known as the Annotated European Patent Convention, published 15 December 2018.
  • P. de Lange ‘De apothekersvrijstelling in de ROW (alsnog)’, IE-Forumnl 14.02.2019 (IEF 18232).
  • P. de Lange, ‘The core of Rule 137(5) EPC is non-unity, not forbidding claims for unsearched subject-matter’, epi Information, June 2018.
  • P. de Lange, ‘Overdracht en overdraagbaarheid van prioriteitsrechten in de ROW’ , Berichten IE, juli 2018.
  • L. Dijkman, J. Eck, P. de Lange, M. van der Wal, ‘ Terugblik Octrooirecht 2016’ , Berichten IE maart/april 2017.
  • P. de Lange ‘Prioriteit in de ROW: te strenge eisen en te weinig bescherming in het licht van het PLT’ , Berichten IE december 2015.
  • P. de Lange en K. Bijvank, ‘De Grote Kamer van Beroep kiest voor een beperkte toepassing van Art. 84 EOV in oppositie’,   Berichten IE mei 2015.
  • P. de Lange, ‘Securing evidence across borders in EU patent litigation’, IP Value 2014.

Talen

  • Nederlands
  • Engels

Bekijk ook deze experts

Annemie Swinnen

Annemie Swinnen

  • Europees octrooigemachtigde
  • Senior associate
Meer experts

Nieuws

Grote Kamer van Beroep doet uitspraak over plausibiliteit

De Grote Kamer van Beroep van het Europees Octrooibureau heeft op 23 maart 2023 een uitspraak gedaan over ‘plausibiliteit’. Peter de Lange, octrooigemachtigde bij V.O.: “Voor de praktijk is dit een belangrijke uitspraak, vooral voor farma, life sciences en chemie. In die gebieden moet je altijd nagaan of de cliënt voldoende experimentele gegevens heeft om […]Lees verder

Nieuw Europees octrooisysteem van start

Vanaf 1 juni is het nieuwe Europese octrooisysteem van kracht en opent het Eengemaakt octrooigerecht (Unified Patent Court, UPC) eindelijk zijn deuren. Daarmee zijn de voorbereidingen afgerond die al in 1975 waren begonnen om een echt Europees octrooigerecht op te richten.Lees verder

Uw Europees octrooi: wel of geen opt-out?

Wanneer het unitair octrooi en het Unified Patent Court (UPC) op 1 juni van dit jaar in werking treden, kunnen alle Europese octrooien betrokken worden in een handhavingsprocedure bij deze nieuwe Europese octrooirechtbank. Deze rechtbank beslist dan in één keer over handhavings­maatregelen en nietigheidsprocedures in alle 17 EU-landen.Lees verder